Noderīgi~

Pelēkais Čiekurs - Pinot Grigio

15. Maijs, 2014

Aicinām iepazīt populārā pinot grigio dažādību.

Mēs visi esam dzirdējuši par pinot grigio vīnu. Šis vārds ir katra mēles galā un tiek skandināts katrā restorānā un saviesīgā pasākumā. Lieki teikt, ka šobrīd modē ir Itāļu pinot grigio. Itāļu veiksmes stāsts visdrīzāk slēpjas tajā, ka viņu pinot grigio ir viegls, svaigs, spirdzinošs, saprotams un visiem pieejams.

Itāļu vīnoga?

Lai gan vairums asociē pinot grigio ar Itāliju, šī vīnoga patiesībā nāk no Francijas. Pinot gris, kā franči to sauc, ir pinot noir baltais radinieks, kas cēlies no Burgundijas. Mūsdienās pinot gris vairs nav nozīmīga Burgundijas vīnoga, bet tā atradusi jaunas mājas un labi iekārtojusies kalnainajā Elzasā. Franču pinot gris ir pilnīgi cita stila vīns un tam ir maz kopīga ar Itāļu versiju. Tas ir piesātināts, muskuļains un saldens pretstatā svaigajam, skābenajam pinot grigio.

Baltā vīnoga?

Šobrīd pinot grigio ir viens no pasaules populārākajiem baltvīniem, tam protams seko populārs pieņēmums, ka to darina no baltajām vīnogām. Nekā nebija, pinot grigio ir rozīgi, brūni pelēcīgas ogas. Pinot gris tulkojumā no Franču valodas nozīmē pelēkais čiekurs. Čiekurs tāpēc, ka tā vīnogu ķekars atgādina čiekura formu. Laicīgi neatdalot miziņas no vīnogu sulas var iegūt interesantu rozīgi oranžu vīnu.

 

 

 

 

Pinot Grigio nedēļas nogale Wine & More

Lai nav tik sausa runa, kā būtu, ja mēs visi pagaršotu dažādus, interesantus pinot grigio? Jaunatvērtais vīnu veikals Wine & More dāsni piedāvā bezmaksas pinot grigio degustācijas.

The Spee'wah Pinot Grigio
 
Austrālijā ir karsti, pat ļoti karsti. Spēcīgās saules iespaidā šis pinot grigio, no Mureja Dārlinga apgabala, ieguvis spēcīgus augļu aromātus. Tas ir sildoši piesātināts, bet vienlaicīgi arī viegls un svaigs. Aromātā jūtami citroni, melones un cidonijas. Pietiekami spēcīgs, augļains aromāts ar vieglu skābumu. Labs piemērs kurā apvienoti Franču un Itāļu pinot grigio stili.

Pierpaolo Pecorari Pinot Grigio

Vīns nāk no Itālijas ziemeļ-austrumu reģiona Friuli, kas pazīstams ar izciliem Itāļu 
baltvīniem. Šis reģions atrodas starp Alpiem un Adrijas jūru. Pašā Alpu pakājē augošās vīnogas, nogatavojas lēnām un spēj attīstīt viss elegantākos aromātus. Maigs un kraukšķīgs vasaras garastāvokļa uzlabotājs. Pavisam viegls persiku un citrona aromāts. Vasarīga un gaisīga garša ar svaigu citrona nobeigumu. Ļoti labs piemērs klasiskam Itāļu pinot grigio stilam.
 
Tramin Pinot Grigio

Vēl tuvāk Alpiem, pašos Itālijas ziemeļos, auksti. Alto Adige vīna kultūra stipri iespaidojusies no Vācu un Austriešu kaimiņiem. Šeit vīndari labprāt audzē Vācu vīnogu šķirnes, kā riesling un gewurztraminer un pa lielam arī runā Vācu valodā. Nevaru iedomāties labākus apstākļus kuros audzēt maigo un eleganto pinot grigio. Citrona miziņas un persiku aromāts. Garšā parādās saldā krējuma un bumbieru nianses. Piesātināts, izsmalcināts un augļaims pinot grigio, līdzinās Franču pinot gris stilam.

Iepazīstiet pinot grigio dažādību arī jūs

Pagaršojiet šos trīs vīnus un izdariet paši savus secinājumus par to kurš pinot grigio stils jums patīk labāk. Šajā nedēļas nogalē, 15., 16. un 17. maijā, nāciet ciemos uz Wine & More veikalu, kur degustēsim un salīdzināsim augstāk aprakstītos pinot grigio. Veikalu var atrast Brīvības un Matīsa krustojumā, ieeja no Vidzemes tirgus. Gaidām ciemos, priekā!
 
Avots rakstam: PieToma.lv

Atpakaļ
Glen Talloch Casal Garcia Hennesy Estrella Damm Barcelona Moet Chandon Juvé & Camps Plantation Nyetimber Wolfburn