Noderīgi~

Lielākais papēdis pasaulē - Apūlija

29. Maijs, 2014

Lēto vīnu svētais grāls?

Apūlija ir vīna reģions pašos Itālijas dienvidos un tas veido slavenā zābaka papēdi. Reģions zināms, kā lielākais vīna un olīveļļas ražotājs visā Itālijā. Gandrīz puse Itālijas olīveļļas nāk no Apūlijas. Ja Itālija ir lielākais vīna ražotājs pasaulē, tad liels paldies noteikti jāsaka tieši Apūlijai, kas saražo aptuveni 17% no Itālijas vīniem.
 
Kvantitāte pār kvalitāti?
Apūlija gadsimtiem ilgi bijusi bēdīgi slavena ar saviem lētajiem, masu produkcijas vīniem. Reģionā ražoja lētu zemas kvalitātes vīnu visai Eiropai. Līdz ar jaunās vīnu pasaules ienākšanu tirgū, Apūlija zaudēja savu nozīmi pasaules acīs. Valstis, kā Čīle un Austrālija ražo lētu un vienlaicīgi garšīgu vīnu ar ko Apūlijas lētie vīni vienkārši nespēja konkurēt. Mūsdienās, pielāgojoties apstākļiem, Apūlijas vīndari stipri uzlabojuši savu vīnu kvalitāti un ne tikai spēj konkurēt ar jauno pasauli, bet arī pārspēj to gan cenas, gan kvalitātes ziņā.
 
Kā?
Apūlijā ir karsti, tā ir tālu uz dienvidiem un tās pussala Salento iestiepjas tālu Vidusjūrā. Reģions ir viens no auglīgākajiem un ražīgākajiem visā Valstī. Itālija ir slavena ar saviem izcilajiem vīndariem un veselām vīndaru ģimenēm. Apvienojot šīs abas "dabas bagātības" Apūlija spēj radīt patiešām garšīgus vīnus. Par cenu runājot, nav grūti saprast, kā Eiropas robežās esošs vīna reģions spēj piedāvāt labāku cenu, kā vīna reģioni citos kontinentos. Līdzīgi, kā pirkt maizi piemājas veikaliņā, vai braukt pēc maizes uz Daugavpili.
 
Lēto vīnu svētais grāls?
Ne gluži, bet tuvu. Kamēr vairums eiropiešu vēl joprojām Apūlijas vīnus uzskata par lētu masu produkciju, zinātāji var ļoti izdevīgi iegādāties superīgus vīnus. Kā jau daudzas labas lietas, tas protams neturpināsies mūžīgi, kad vairums ekonomisko vīnu patērētāji atklās Apūliju, cenas neizbēgami kāps. Šobrīd par šo zelta reģionu zina tikai retais un tas mums dod iespēju baudīt šos vīnus par ļoti patīkami zemām cenām.
 
Cantine Due Palme
Pagrabs ar divām palmām, tulkojumā no Itāļu valodas, ir liels kooperatīvs vīna pagrabs, kas atrodas Salento pussalā. Atrodoties Itālijas auglīgākā reģiona pašā sirdī un apvienojot lielisku vīndaru kopīgu darbu, šis vīna nams piedāvā nepārspējamu cenas un kvalitātes apkopojumu savos produktos. Šoreiz pagaršosim divus viņu lētos vīnus un pārliecināsimies par to vai Apūlija tiešām ir Itālijas zelta papēdis.
 
Tenuta San Marco Chardonnay
Šis Salento pussalā audzētais chardonnay ir svaiguma un eksotiska piesātinājuma apvienojums. Salento ir tik auglīga vide, ka vīndariem nākas retināt savus vīnogulājus, lai tie izaudzētu garšīgam baltvīnam derīgas ogas. To viņi arī labprāt dara, jo pat ar visu retināšanu, viņi nevar sūdzēties par ražas trūkumu un viņiem nav jābaidās no sliktiem laika apstākļiem, jo Apūlija pa lielam ir paradīze. Maigs, skābens un svaigs aromāts ar citronu, persiku un apelsīnu miziņas niansēm. Svaigi skābena, piesātināta un daudzpusīga garša. Var sajust saldo krējumu, vēl citronu un nedaudz jāņogas. Pēcgarša maiga, sildoša un viegli saldena. Eksotisks modernā un tradicionālā apvienojums, lēti un garšīgi.
 
Tenuta San Marco Primitivo
Vīnogu šķirne primitivo plašāk pazīstama, kā zinfandel ir Apūlijas pērle. Šo vīnogu nozīmīgā apjomā kultivē tikai Apūlijā un ASV. Kamēr Amerikā taisa piesātinātus, saldus un džemīgus zinfandel, itāļu versija ir vēl piesātinātāka, pilnīga un vairāk skāba, nekā salda. Primitivo ir ne tikai atšķirīgs nosaukums, bet pavisam cits vīna stils, kā zinfandel. Spēcīgs, saldens un rūgtens aromāts ar granātābola, salda nektarīna un grauzdējuma notīm. Pilnīga rūgtena garša ar svaigu skābumu. Lāču rupjmaize ar kazeņu, jāņogu ievārījumu. Noturīga, sausa, piparota un viegli skābena pēcgarša.
 
 
Avots rakstam: PieToma.lv

Atpakaļ
Hennesy Moet Chandon Mailly Champagne Casal Garcia Plantation Estrella Damm Barcelona Polignac Cognac Juvé & Camps Glen Talloch