Noderīgi~

Jauna Jaunā pasaule - Urugvaja

26. Jūnijs, 2014

Bodega Garzon

Par Urugvajas vīniem mēs ikdienā nerunājam. Tas šķiet kaut kas tik eksotisks, nedzirdēts un savdabīgs, ka māc šaubas vai tas nav tik pat neizdevies eksperiments, kā Latvijas vīni. Godīgi sakot, vairums pat nezin kur atrodas Urugvaja un tikai retais atpazīst šīs valsts savdabīgo karogu. Zināmā mērā šaubas ir pat ļoti saprotamas, jo Urugvaja, kā kvalitatīvu vīnu ražotāja, pazīstama tikai pēdējos 30 gadus. Lai gan Itāļu un Basku imigranti vīna darīšanu Urugvajā aizsāka jau tālajā 1870. gadā, līdz pat pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem pārsvarā tika ražoti lēti, zemas kvalitātes vīni.
 
 
 
 
Gadsimtu ilga slinkošana
Kāpēc Urugvajas vīndari tik ilgu laiku slinkoja un neražoja kvalitatīvus vīnus? Tas varētu būt saistīts ar pieprasījumu. Argentīnieši ražo paši savus vīnus, bet Brazīļi dod priekšroku lētiem un vienkāršiem vīniem. Tieši Brazīlija ir Urugvajas galvenais eksporta tirgus. Bet pēdējos 30 gados Urugvajas vīndari ir apņēmušies pierādīt sevi, kā pasaules vīna valsti. Viņiem pat ir ļoti vienkārša vīna apelācija.
  • Vino de calidad preferente (VCP) - Kvalitatīvs vīns, kas ražots no vīnam piemērotām vīnogām un pildīts 0.75L vai mazākās pudelēs
  • Vino común (VC) - Visi vīni, kas neatbilst šīm ārkārtīgi stingrajām prasībām.
 
Nedaudz ģeogrāfijas
Urugvaju no ziemeļiem robežo Brazīlija un rietumiem Argentīna. Dienvidu daļa daļēji iestiepjas Atlantijas okeānā. Urugvaja ietilpst starp 30 un 35 dienvidu paralēlēm līdzīgi, kā pazīstamie reģioni Mendoza Argentīnā, Western Cape Dienvidāfrikā un Dienvidaustrālija. Un protams vēsie vēji gan no Argentīnas, gan Atlantijas okeāna puses padara Urugvajas pauguraino līdzenumu par lielisku vietu, lieliskiem vīniem.
 
 
 
 
 
 
 
Tannat
Šī vīnogu šķirne cēlusies no Francijas dienvidrietumiem, Madiran ciemata apkārtnes. Tannat ir arī viena no atļautajām šķirnēm armanjaka ražošanā. Basku imigranti tannat ieveda Urugvajā. Jaunais klimats šai vīnogai izrādījās pat piemērotāks, kā tās mājvietā Francijā. Tannat uzplauka jaunajā zemē un šobrīd Urugvajā to uzskata par nacionālo vīnogu, līdzīgi, kā malbec Argentīnā. Francijas tannat ir tanīniem bagāts un stipri savelkošs, to parasti neiztur mazāk par 20 mēnešiem ozolkokā. Turpretī savās jaunajās mājās vīnoga atklāj maigi samtainu raksturu ar elegantiem tanīniem.
 
 
Garzon Tannat

 
Ar nepacietību gaidīju, kad beidzot varēšu nogaršot šo savdabīgo vīnu. Intensīva, tumša, necaurredzama violeti sarkana krāsa. Maiga, bet viegli piparota, skābenu upeņu, jāņogu un nektarīnu smarža. Spēcīga, piesātināta, savelkoša bet pietiekami eleganta un augļaina garša ar izteiktiem tanīniem. Var sajust mellenes, upenes un melnās olīvas. Noturīga un sausa pēcgarša ar izteiktu upeņu tējas pieskaņu. Ļoti interesants garšas piedzīvojums, es noteikti atcerēšos šo vīnu.
 
Garzon Albarino
Vīnoga, kas slēpjas aiz populārā Spāņu Rias Baixas vīna. Interesanti, kā šī šķirne garšo eksotiskajā Urugvajā. Intensīvs un augļains ziedu, persiku, greipfrūta un jasmīnu aromāts. Piesātināta, izteikti skābena, viegli augļaina garša ar ērkšķogu, citrona un tikko pļautas zāles notīm. Spēcīga, skābena zaļu ābolu un zāles pēcgarša. Ļoti spēcīgs vīns, iesaku kārtīgi atdzesēt, stipri atgādina mežonīgu sauvignon blanc.
 
 
Urugvajas vīnu degustācija Wine & More
Vēlies iepazīt ko pavisam eksotisku un neparastu? Darāmo lietu sarakstā esi iecerējis nogaršot vīnus no visām pasaules zemēm? Nāc nogaršo Urugvajas vīnus veikalā Wine & More, Brīvības un Matīsa ielas stūris, ieeja no Vidzemes tirgus. Degustācija pieejama visas dienas garumā 26., 27. un 28. jūnijā. Priekā!
 
Avots rakstam: PieToma.lv

Atpakaļ
Wolfburn Citadelle Gin Juvé & Camps Estrella Damm Barcelona Casal Garcia Hennesy Nyetimber Moet Chandon Plantation